YÜZ TANIMA CİHAZI / YÜZ TANIMA SİSTEMİ

Yüz tanıma cihazları, biometrik sistemler içerisinde en güvenli sistemdir. Temassız olması sebebiyle hijyen açısından ve cihazın kullanım ömrü açısından da ayrıca tercih nedeni olabilmektedir. Yüz tanıma cihazları, kişiyi kayıt ederken, üç farklı noktadan, tarama yaparak kayıt yapmaktadır. Bir saniyeden kısa sürede kişiyi tanır ve kayıt altına alır. Üç boyutlu tarama yaptığından, sakal, bıyık, baş örtüsü, peruk makyaj gibi dış etkenlerden etkilenmez. Çoğu yüz tanıma cihazında, yüz tanıma, parmak izi okuma modülü, kart okuma modülü ve parola giriş modülü bulunmakta olup, tek yüz tanıma cihazında dört farklı seçeneği bir arada kullanma imkanı da sunulmaktadır. Bataryalı olarak da sunulan yüz tanıma cihazları, elektrik kesintilerinden etkilenmediği için, ekstra avantaj sağlamaktadır.

Yüz tanıma cihazlarının kullanım alanı oldukça geniştir. Fabrikalar, holdingler ve daha küçük işletmelerde rahatça kullanılmaktadır. Yüz tanıma cihazların da, kablolu bağlantı ile haberleşme sağlandığı gibi, kablosuz bağlantı seçenekli yüz tanıma cihazları da piyasada bulunmaktadır. Kablolu yüz okuyucu cihazlar, kablosuz yüz okuma cihazlarına göre haberleşme bölümünde daha sağlıklı çalışmaktadır. Kablosuz cihazlarda, yüz tanıma cihazından veri çekmek için bağlanıldığında, veri çekme işlemi devam ederken bağlantı kopması nedeniyle veri kaybı yaşanabilmektedir. İlke Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri olarak, Yüz tanıma cihazlarında ki geniş ürün seçeneği ile bu sektörde sağlam, kaliteli ve çok fonksiyonlu yüz okuma cihazlarının, satış, montaj ve montaj sonrası servis desteğini vermekteyiz.

Yüz tanıma sistemi, personel takip programına entegre edilerek, personel saat kaçta geldi, kaçta çıktı gibi sorulara rahatlıkla cevap verebilmekte olup ayrıca giriş ve çıkış saatlerine göre, personel aylık puantaj yapabilmekte, maaş bordrosu detaylı olarak çıkarılabilmektedir. Yüz okuma cihazının, güvenilir giriş ve çıkışına göre personelin daha düzenli mesai saatlerine uyması sağlanarak, üretimde ve çalışma saatlerindeki kayıpların önüne geçilmiş olacaktır. Teknolojinin hızlı bir biçimde sürekli gelişme gösterdiği bu dönemde, personel takip sistemlerinde kullanılan, yüz okuyucular, yüz tanıma cihazları ve kartlı  geçiş sistemleri de, teknolojik gelişmelerin paralelinde, sürekli kendini yenileyerek, günümüz şartlarındaki taleplere cevap verebilmektedir.

Yüz tanıma sistemleri, kapı, turnike ve bariyer açmasında kullanabilir, yetkili ve kayıtlı olmayan kişilerin geçişlerini de engellemiş olursunuz. Ayrıca çalışma süresi içerisinde, programa mola ve iş başı saatleri girilerek, yüz tanıma cihazından otomatik tetik alınarak, zil çaldırılabilir ve bu sayede molaları ve dönüşleri de kontrol altına almış olursunuz.

 

Ürün özellikleri ve açıklamaları için resimlerin üzerini tıklayabilirsiniz..